Pożyczka a komornik – o co chodzi?

Dzisiaj poruszam temat pożyczek w związku z komornikiem. Kilka dni temu zostałem zapytany. jak to jest możliwe że niektóre firmy pożyczkowe mają w ofercie pożyczki z komornikiem gdy przecież komornik może zając pożyczkę, czy jednak nie może? Pomieszanie z poplątaniem takie pytanie ale już nieraz takie słyszałem, więc wyjaśniam.

Tak, komornik może zająć wierzytelność z tytułu pożyczki ale to przecież nie oznacza automatycznie że zajmie. I pożyczki z komornikiem naprawdę są udzielane przez niektóre firmy, chociaż jest to biznes ryzykowny to znaczy udzielanie pożyczek osobom od których komornik egzekwuje dług. Dlaczego? Proszę poczytać sobie tutaj: http://pamietnikwindykatora.pl/chwilowki-z-komornikiem-ryzyko-wysokie-czy-nie-bardzo/ dobrze wyjaśnione.

Pożyczkę z komornikiem można przecież dostać do rąk własnych i komornik o tym raczej nie dowie się, nie zajmie tych pieniędzy chociaż trzeba zachować ostrożność, bo komornik ma prawo przeszukać nie tylko mieszanie dłużnika ale i samego dłużnika i jeżeli pieniądze znajdzie to je zabierze. Komornik może zająć pożyczkę także zanim zostanie wypłacona pożyczkobiorcy, czyli może ją zająć jeszcze w firmie pożyczkowej która podpisała umowę pożyczki z pożyczkobiorcą będącym dłużnikiem przeciwko któremu komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne.

Jeszcze bezpieczniejsza niż w kieszeni dłużnika, będzie pożyczka na jego koncie bankowym pod takim warunkiem, że jej kwota zawierać się będzie w ustawowej kwocie wolnej od zajęcia komorniczego, która to kwota z miesiąc na koncie bankowym przysługuje dłużnikowi.

Temat wyczerpany, mam nadzieję.

Egzekucja z nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu
Obciążenie zajętej nieruchomości